Korzyści ze stosowania cyfrowych systemów odczytu położenia


Cyfrowe systemy odczytu położenia firmy RSF Elektronik śledzą przesunięcie bezpośrednio na prowadnicach maszyny, stąd błąd śruby pociągowej i luzy w mechanizmach napędowych i elementach pośrednich nie mają wpływu na dokładność pomiarową. Niepotrzebne jest liczenie kresek podziałki noniusza - pozycja narzędzia jest odczytywana bez przeliczania bezpośrednio z czytnika położenia.

Praca na maszynie jest dzięki temu szybsza, pewniejsza, dokładniejsza i bardziej wydajna. Redukuje się ilość braków i oszczędza materiał. Redukcja czasów pomocniczych - do 63% na detalu. Cyfrowe czytniki położenia firmy RSF Elektronik oprócz dokładnego odczytu położenia dają także użytkownikowi wiele innych możliwości. Zależnie od potrzeb można za pomocą klawiatury czytnika wybrać i uruchomić jedną z wielu dodatkowych funkcji pomocniczych.

Wodoodporna klawiatura czytnika i sztywne obudowy liniałów zapewniają bezawaryjną pracę także w ciężkich warunkach warsztatowych. Liniały pomiarowe powinny być zamocowane możliwie jak najbliżej prowadnic maszyny. Umożliwi to osiągnięcie największej dokładności pomiarowej. W ten sposób mierzone będzie tylko rzeczywiste przesunięcie na maszynie. Luz śruby pociągowej i luzy zwrotne maszyny nie będą miały wpływu na dokładność pomiaru. Czytnik powinien być zamocowany na ruchomym wsporniku, tak aby uzyskać wygodny dostęp do klawiatury i dobrą widoczność wskaźników cyfrowych.