RSF Elektronik Ges.m.b.H.

Firma RSF Elektronik została założona w r. 1973 w miejscowości St. Georgen koło Salzburga.

Od początku celem działalności było opracowywanie i produkcja optoelektronicznych urządzeń pomiarowych i przeznaczonych dla nich cyfrowych

wskaźników położenia. Produkowane urządzenia szybko zdobyły sobie na rynku dobrą markę i już po kilku latach liczba pracowników firmy przekroczyła 100 osób.

Taki rozwój firmy wymagał jednak większej przestrzeni. Dlatego w roku 1978 zbudowano w Tarsdorf (Oberösterreich - Górna Austria) nowe budynki firmy, które do dziś są jej główną siedzibą.

Najważniejszym obszarem działalności firmy RSF Elektronik przez cały czas są przyrostowe systemy pomiaru długości (liniały pomiarowe), produkowane praktycznie we wszystkich

wersjach potrzebnych na rynku. Typowe rozdzielczości (kroki pomiarowe) produkowanych urządzeń wynoszą od kilku mikrometrów aż do obszaru nanometrów.

Aby utrzymać jak najbliższy kontakt z klientami i zapewnić sprawną obsługę serwisową, w przeciągu lat zostały założone przedstawicielstwa w krajach będących najważniejszymi rynkami zbytu.

Jedną z zasadniczych części optoelektronicznych urządzeń pomiarowych są wysokiej dokładności skale pomiarowe, wykonywane na szklanych lub stalowych nośnikach w technice

struktur cienkowarstwowych. Skale te, wykonywane w technice struktur cienkowarstwowych, produkowane są przez firmę RSF Elektronik pod własną rynkową nazwą SENTOP.

Dla zapewnienia wysokiego standardu i jakości wyrobów zainstalowano w firmie RSF Elektronik kompleksowe systemy kontroli jakości zarządzania, produkcji i ochrony środowiska, które uzyskały certyfikaty jakości DIN EN ISO 9001 i DIN EN ISO 14001.